Методичні рекомендації щодо розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць
НАКАЗ ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ 02.10.2013 № 395
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць
Відповідно до пункту 9 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445, та з метою надання методичної допомоги при розробленні схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови
Є.С. Бердніков
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державного агентства земельних ресурсів України 02.10.2013 № 395
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Методичні рекомендації щодо розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць носять рекомендаційний характер стосовно складу, змісту та порядку розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць.
1.2. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць (далі — Схеми землеустрою) розробляються з метою визначення перспективи щодо використання та охорони земель, для підготовки обґрунтованих пропозицій у галузі земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель, перерозподілу земель з урахуванням потреби сільського, лісового та водного господарств, розвитку сіл, селищ, міст, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення тощо.
1.3. Схеми землеустрою є передпроектним документом, в якому на основі врахування природних, економічних та соціальних умов розробляється комплекс взаємозв’язаних заходів щодо раціонального використання земельних ресурсів, їх розвитку і організації, встановленню інфраструктури, яка відповідає потребам адміністративно-територіальної одиниці.
1.4. Основне завдання Схем землеустрою — виявлення найбільш ефективного напрямку використання і охорони земельних ресурсів для забезпечення подальшого ефективного розвитку адміністративно-територіальної одиниці.
1.5. Схеми землеустрою містять рекомендації щодо вирішення наступних основних питань:
а) удосконалення розподілу земель між категоріями відповідно до перспектив розвитку, для чого рекомендується: установити відповідність фактичного використання земель їх цільовому призначенню; виявити резерви земель, придатних до використання в сільському господарстві і для інших цілей; визначити і обґрунтувати потреби земель для несільськогосподарського призначення; скласти баланс розподілу земель по категоріях на кожен розрахунковий період;
б) розробка пропозицій по більш ефективному використанню сільськогосподарських угідь шляхом: освоєння нових земель, трансформації сільськогосподарських угідь, поліпшення меліоративного стану земель, удосконалення структури посівних площ і впровадження прогресивної системи землеробства;
в) удосконалення організацій територій, для чого рекомендується: розробити пропозиції по формуванню нових і усуненню недоліків існуючих землекористувань, розміщенню центральних садиб сільськогосподарських підприємств, їхніх виробничих підрозділів, господарських центрів і тваринницьких комплексів, їхньої організації території агропромислових і інших виробничих об’єднань; визначити потреби земель для внутрішньогосподарських нестатків (господарські центри і тваринницькі комплекси за межами населеними пунктами, захисні насадження, гідромеліоративна мережа, дороги, скотопрогони тощо);
г) розробка заходів щодо охорони земель: рекомендується визначити обсяги робіт із захисту ґрунтів від вітрової і водної ерозії, по рекультивації порушених земель; виявити джерела забруднення земель промисловими відходами і розробити заходи щодо запобігання негативних наслідків цього забруднення; дати пропозиції по поліпшенню ландшафту;
ґ) визначення економічної ефективності і черговості здійснення намічених заходів.
1.6. В основу розробки Схеми землеустрою покладаються еколого-ландшафтний та еколого-економічний підходи, де рекомендовано визначити необхідні і достатні заходи з підвищення продуктивності та охорони земель, стабілізації агроландшафтів, оптимізації угідь та консервації деградованих земель і напрямків їх подальшого використання, розроблені пропозиції щодо створення найбільш сприятливих організаційно-територіальних умов для ведення сільськогосподарського виробництва, з урахуванням придатності ґрунтів для вирощування основних сільськогосподарських культур, визначені охоронні зони режимоутворюючих об’єктів із відповідними обмеженнями у використанні та розпорядженні землею.
1.7. Основними принципами, якими рекомендується керуватися при складанні схем землеустрою, є:
а) створення найбільш сприятливих організаційно-територіальних умов для ведення сільського господарства;
б) збереження і поліпшення сільськогосподарських угідь;
в) забезпечення неухильного підвищення родючості ґрунтів;
г) наукова обґрунтованість і економічна ефективність пропонованих заходів щодо освоєння земель і поліпшення їх меліоративного стану;
ґ) узгодженість інтересів різних галузей господарства і адміністративно-територіальних одиниць.
1.8. Схеми землеустрою рекомендується розробляти в розрізі землевласників, землекористувачів та категорій земель.
1.9. Об’єктом Схем землеустрою є всі землі, що знаходяться в межах адміністративно-територіальної одиниці.
1.10. При розробці Схем землеустрою рекомендується враховувати раніше розроблену документацію із землеустрою, містобудівну документацію, інші документи і матеріали.
1.11. При розробці Схем землеустрою рекомендується застосовувати наступні методи дослідження: порівняльно-аналітичний, статистичний, експертних оцінок, картографічний.
1.12. Схеми землеустрою розробляються відповідно до Земельного, Лісового та Водного кодексів України, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» ( 1264-12 ), «Про землеустрій», «Про Державний земельний кадастр», «Про містобудівну діяльність» та інших нормативно-правових актів.
1.13. Схеми землеустрою розробляються для використання при поточному та перспективному плануванні діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин щодо раціонального використання і охорони земель, а також землевласниками та землекористувачами в практичній роботі.
1.14. Складання схеми землеустрою рекомендується здійснювати в наступному порядку:
а) підготовчі роботи;
б) підготовка завдання на розробку схеми землеустрою;
в) розробка схеми землеустрою;
г) оформлення матеріалів і виготовлення документів;
г) погодження, експертиза і затвердження схеми землеустрою.
2. ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ
2.1. У процесі підготовчих робіт по складанню Схем землеустрою рекомендується провести збір, систематизацію і аналіз матеріалів, що характеризують природні і економічні умови адміністративно-територіальних одиниць, а також наявних розробок і матеріалів по перспективному розвитку, раціональному використанню земельних ресурсів і охороні земель.
2.2. Картографічною основою для розробки Схем землеустрою рекомендуються кадастрові карти (плани) масштабу 1 : 10000 — 1 : 25000.
Для окремих районів допускається використання карт більш дрібного чи більш крупного масштабів (за узгодженням із замовником).
2.3. Картографічної основи, відкоригованої відповідно до фактичного стану земель (оновленого планового матеріалу), виготовляється необхідна кількість копій для складання схем землеустрою сучасного і перспективного використання земель, а також репродукцій малого формату для використання, як вкладиші в пояснювальних записках до відповідних розділів Схем землеустрою.
2.4. У процесі збору, систематизації і оцінки вихідних матеріалів рекомендується встановити необхідність у додаткових розробках окремих питань, по яких наявні матеріали не дають достатньої інформації, а також обсяг і зміст польових обстежень.
2.5. У результаті проведення робіт зі збору, систематизації і оцінки вихідних даних рекомендується отримати і узагальнити дані:
про природні і економічні умови району в розрізі територій, встановлених проектами землеустрою щодо формування територій сільських, селищних рад;
про стан використання земель сільськогосподарського призначення:
а) про стан і тенденції розвитку сільськогосподарських підприємств;
б) про стан і тенденції розвитку землеволодінь і землекористувань;
в) про наявність, стан і характер використання земель по категоріям, угіддям і землекористувачам;
г) про стан використання меліоративних земель;
ґ) оцінку якісного стану сільськогосподарських угідь та розвитку деградаційних процесів;
про стан використання та охорони земель несільськогосподарського призначення (в межах та за межами населених пунктів).
3. ПІДГОТОВКА ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБКУ СХЕМИ ЗЕМЛЕУСТРОЮ
Замовник надає розробнику затверджене завдання на розробку Схем землеустрою.
Завданням на розробку Схем землеустрою для кожного з розрахункових періодів рекомендується установити наступні показники:
а) аналіз і розвиток сучасного стану використання земель;
б) оптимізація землекористування;
в) потреба в консервації деградованих і малопродуктивних земель;
г) аналіз придатності ґрунтів орних земель, в тому числі визначення придатності ґрунтів для вирощування основних сільськогосподарських культур та розрахунок еколого-економічної придатності орних земель;
ґ) формування обмежень щодо використання земель;
д) передбачення перспективного прогнозування розвитку використання земель та вдосконалення управління земельними ресурсами.
4. РОЗРОБКА СХЕМИ ЗЕМЛЕУСТРОЮ
4.1. Схеми землеустрою можуть містити наступні розділи:
а) основні показники Схеми землеустрою;
б) характеристика природних умов;
в) сучасний стан використання земель;
г) оптимізація землекористування;
ґ) формування обмежень щодо використання земель;
д) перспективи розвитку використання земель;
е) вдосконалення управління земельними ресурсами;
є) розгляд, погодження, затвердження Схеми та її реалізація.
4.2. Характеристика природних умов:
а) загальні відомості;
б) природні умови;
в) ґрунтовий покрив.
4.2.1 У загальних відомостях рекомендується приводити: географічне положення району, розміри і конфігурацію території, розміщення районного центра, загальна характеристика, основні транспортні магістралі і засоби зв’язку; загальна чисельність населення, у тому числі сільські і міські типи розселення і основні адміністративно-господарські центри.
4.2.2. При оцінці природних умов району рекомендується в стислому вигляді узагальнити всі наявні матеріали, що характеризують клімат, геологічну будову території, гідрогеологію, гідрографію, рельєф, ґрунти, рослинність і корисні копалини.
4.2.3. При описі клімату рекомендується вказати його тип (субтропічний, помірний, континентальний і т.д.), температуру повітря, тривалість безморозного і вегетаційного періодів, суму активних температур, кількість і характер опадів по місяцях і сезонах року, відносну вологість повітря, швидкість і повторюваність вітрів, у тому числі шкідливих.
4.2.4. При вивченні геологічної будови території основну увагу рекомендується приділити ґрунтоутворюючим і підстиляючим породам, їхній будові, механічному складу й іншим властивостям, що впливають на меліоративний стан земель, і можливість використання цих земель у якості тих чи інших сільськогосподарських угідь.
4.2.5. Гідрогеологія характеризується наявністю, потужністю й умовами залягання водоносних горизонтів, запасом, живленням і режимом руху підземних вод. Крім того, рекомендується надати висновки щодо можливого обсягу споживання підземних вод для питних, господарських і технічних цілей на перспективу.
Опис гідрогеології ілюструється схемою гідрогеологічного районування території, а також їх технічними характеристиками.
4.2.6. Гідрографія характеризується наявністю, складом, розміщенням і режимом живлення водних джерел, балансом надходження і витрати води, її фізичними властивостями і хімічним складом, придатністю використання для питних і господарських потреб.
4.2.7. Рельєф характеризується формами, розчленованістю, оцінками і крутістю схилів, для районів з розвинутою ерозією ґрунтів рекомендується приводити картограму крутизни схилів.
4.2.8 Ґрунти характеризуються їх поширенням, ґрунтоутворюючими породами, генетичним типом, механічним складом, структурою, водно-повітряним режимом, кислотністю, ємністю поглинання, насиченою основою, змістом гумусу, і поживними речовинами. Узагальнюючим показником якості ґрунтів є їхня родючість, виражена через врожайність основних культур при середньому рівні ведення господарства.
4.2.9. Рослинність характеризується типами рослинних асоціацій, видовим складом рослин і їхніх поживних цінностей, типами і продуктивністю природних кормових угідь у залежності від форм рельєфу і ґрунтового покриву.
4.2.10. Корисні копалини характеризуються наявністю їхніх видів, розміщенням родовищ. По кожному родовищу рекомендується приводити висновок відповідних відомств про можливість і доцільність його розробки і потреби у відведенні земель.
4.3. У розділі сучасний стан розглядаються теперішній стан і тенденції розподілу земель по категоріям. Сучасний розподіл земель по категоріях рекомендується приводити відповідно до державного обліку земель (форма 6-зем, 2а-зем, 2-зем).
4.3.1. Тенденції в перерозподілі земель по категоріях рекомендується встановити на основі аналізу зміни їх загальної площі за останні 10 — 15 років. У випадку виявлення небажаних тенденцій, рекомендується передбачити заходи для їхньої зміни.
4.3.2. Пропозиції можливого перерозподілу земель по категоріях рекомендується розробляти на основі аналізу сучасного стану використання земель з урахуванням потреб в них на розрахунковий період, а за результатами рекомендується скласти зведені баланси земель на розрахункові періоди.
4.4. Організацію території рекомендується вписувати в структуру природних ландшафтів для досягнення екологічної стабільності території землекористування, збереження біосферних і біогеоценотичних функцій ґрунтового покриву на рівні, що гарантує нейтралізацію і ліквідацію негативних наслідків техногенезу.
4.5. Класифікацію земель за придатністю для використання у сільському господарстві рекомендується проводити на підставі аналізу морфологічної структури ландшафтів території (просторове поєднання різнорангових і різноякісних комплексів (фацій, урочищ, місцевостей). За результатами якого рекомендується розробити еколого-ландшафтне зонування території.
4.6. На карті агровиробничих груп ґрунтів виділяються такі еколого-ландшафтні зони:
широких вододільних плато і стародавніх терас (без вираженої западиності) (нахили 0 — 1°);
рівнин (переважно терасових) з рясними западинами (нахили 0 — 1°);
вузьких ерозійно небезпечних плато та привододільних схилів (нахили 0 — 1°);
моренно-зандрових рівнин (нахили 0 — 1°);
днищ балок (нахили 0 — 1°);
заплав високого рівня (нахили 0 — 1°);
заплав середнього і високого рівня (нахили 0 — 1°);
односкатних схилів простої форми (нахили 1 — 2°);
односкатних схилів простої форми (нахили 2 — 3°);
схилів складної форми з улоговинами (нахили 1 — 3°);
односкатних схилів простої форми (нахили 3 — 5°);
схилів складної форми з улоговинами (нахили 3 — 5°);
односкатних схилів простої форми (нахили 5 — 7°);
схилів складної форми з улоговинами (нахили 5 — 7°);
односкатних схилів простої форми з улоговинами (нахили 7 — 10°);
схилів складної форми з улоговинами (нахили 7 — 10°);
схилів різної форми (нахили 10 — 12°);
схилів різної форми (нахили більше 12°).
4.7. На основі виділених еколого-ландшафтних зон рекомендується провести формування різних типів землекористування: агроландшафтного, середовищестабілізуючого та селітебного (призначеного для забудови).
4.8. Агроландшафтну групу земель складають землі категорії сільськогосподарського призначення. Товарне аграрне виробництво має бути розміщене головним чином на родючих, високопродуктивних та екологічно стійких земельних угіддях, а показники сільськогосподарської освоєності та розораності доведені до екологічних нормативів.
У межах цієї групи земель за придатністю для вирощування різних сільськогосподарських культур рекомендується виділити:
1) землі орнопридатні;
2) землі придатні для багаторічних насаджень;
3) землі сіножатно-пасовищного використання.
Орнопридатні землі можуть бути розділені на три еколого-технологічні групи:
I група — слабодеградовані ґрунти на плато та схилах до 3°, які при необхідності використовуються для розміщення зерно-паро-просапних сівозмін і вирощування культур за інтенсивними технологіями.
II група — схили 3 — 5° зі слабо- та середньодеградованими ґрунтами, які використовуються із застосуванням біологічних принципів землеробства для вирощування культур суцільного посіву і багаторічних трав, тобто, зерно-трав’яних або трав’яно-зернових сівозмін.
III група — схили від 5° до 7°.
Багаторічні плодові насадження та природні кормові угіддя також можуть бути поділені за інтенсивністю і характером використання на три еколого-технологічні групи.
I група — багаторічні насадження на схилах до 5°, в межах якої насадження розміщають прямолінійно;
II групи — на схилах 5 — 10°, де проводять контурне розміщення насаджень паралельно горизонталями;
III група — на схилах більше 10°, які, як правило, терасують під насадження.
В складі природних кормових угідь:
до I групи відносять ділянки на схилах до 7°, які інтенсивно використовуються і підлягають докорінному поліпшенню;
до II групи — схили обмеженого смугового використання із забороною випасання худоби, з ухилом 7 — 18°;
до III групи — схили з ухилом 18 — 25°, вкрай обмеженого використання із поверхневим поліпшенням або з трансформацією в лісові насадження.
4.9. Середовищестабілізуючу групу земель представляють землі категорії лісогосподарського призначення, водного фонду, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.
При формуванні цієї групи рекомендується формувати таку структуру ландшафту, при якій природні (квазіприродні) угіддя проникали б в масиви орних земель не просто як окремі відгалуження, а функціонували б як цілісні мережі, усі ланки яких сполучені між собою.
4.10. Сельбищна група представляє землі, призначені для забудови та розташування об’єктів галузей економіки (землі житлової та громадської забудови, землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення).
Оптимізація використання земель цієї групи має носити господарський характер і бути спрямована на зниження техногенного навантаження в промислових і приміських районах, де зосереджена надмірна кількість підприємств, які відзначаються надмірною землеємністю, та вивільнення територій від техногенного навантаження.
4.11. В залежності від виду деградації та малопродуктивності ґрунтів орних земель рекомендується передбачити заходи щодо консервації земель.
4.11.1. Ґрунти легкого механічного складу.
Консервація таких земель має переважно незворотний характер. У більшості випадків їх рекомендується вилучити із складу сільськогосподарських угідь.
4.11.2. Змиті та розмиті ґрунти.
Найбільш порушені землі з виходами порід, а також розмитими ґрунтами рекомендується вилучати із складу ріллі із наступним залуженням для використання під сіножаті або пасовища з нормованим випасом худоби.
Інші площі з середньозмитими ґрунтами рекомендується залужити. Після певного часу фітомеліоративного періоду вони можуть бути повернуті до складу орних земель (при відновленні модальних показників, характерних для даного ґрунту, і екологобезпечному використанні).
У м’яких гідротермічних умовах виведені із складу сільськогосподарських угідь площі можуть бути залишені на самозаростання. Досить швидка зміна травостою утворює стійке рослинне угрупування.
4.11.3. Перезволожені і заболочені ґрунти.
Ці території в більшості випадків рекомендується залишити для природної ренатуралізації. Це практично не потребує ніяких витрат: добра обводненість забезпечує їх швидке заселення природною флорою і фауною, і адаптацію в навколишній ландшафтний устрій. Це ж саме відноситься і до ґрунтів природного гідроморфного ряду зрошуваних територій.
Антропогенно (вторинно) підтоплені ґрунти автоморфного ряду рекомендується шляхом залуження відвести під тимчасову консервацію. Необхідною умовою їх повернення до складу орних земель є дренування території.
Орні землі, які не мають ознак деградованості і малопродуктивності, але з ряду причин (головним чином економічних) не можуть оброблятися і не потребують консервації, рекомендується перевести у перелоги.
4.11.4. Для оптимізації структури ґрунтового покриву пасовищних угідь рекомендується:
ґрунти гідроморфного ряду: чорноземно-лучні, лучні, дернові глеюваті і глейові, болотні (з більш-менш природно сприятливим або відрегульованим водно-повітряним режимом) та ксероморфних умов залягання — перевести під сіножаті або вивести на регенерацію, тобто для відновлення аборигенних флори і фауни. Ділянки з такими ґрунтами треба використовувати як своєрідні екологічні ніші, резервати для флори і фауни;
ґрунти орних земель, у яких понижені модальні значення показників їх властивостей (зруйновані водною та вітровою ерозією, безструктурні, розпорошені або переущільнені, з критичним вмістом гумусу) використовувати як пасовища за умови створення стійкого рослинного покриву і суворого дотримання вимог щодо пасовищного навантаження.
Збагачення агроландшафту природними екосистемами сприятиме збільшенню його біорізноманіття, підвищенню стійкості, опору деградаційним процесам та дозволить значно покращити екологічну ситуацію.
4.12. На використання власником земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження.
Обтяження прав на земельну ділянку встановлюється законом або актом уповноваженого на це органу державної влади, посадової особи, або договором шляхом встановлення заборони на користування та/або розпорядження.
Законом, прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами, договором, рішенням суду можуть бути встановлені такі обмеження у використанні земель:
а) умова розпочати і завершити забудову або освоєння земельної ділянки протягом встановлених строків;
б) заборона на провадження окремих видів діяльності;
в) заборона на зміну цільового призначення земельної ділянки, ландшафту;
г) умова здійснити будівництво, ремонт або утримання дороги, ділянки дороги;
ґ) умова додержання природоохоронних вимог або виконання визначених робіт;
д) умови надавати право полювання, вилову риби, збирання дикорослих рослин на своїй земельній ділянці в установлений час і в установленому порядку.
У Схемі землеустрою відображаються:
зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно обтяження прав на земельні ділянки;
обмеження у використанні земель, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі;
обмеження у використанні земель, безпосередньо встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, які є чинними з моменту набрання чинності нормативно-правовими актами, якими вони були встановлені.
4.13. Схемою землеустрою рекомендується визначити пропозиції щодо:
розташування об’єктів загальнодержавного та регіонального значення (об’єктів промисловості, енергетики, автомобільного, трубопровідного та іншого транспорту тощо);
зміни меж населених пунктів;
використання земель запасу сільськогосподарського призначення;
усунення недоліків землекористувань;
збільшення площ земель лісогосподарського, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення (розширення екомережі).
5. ОФОРМЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ І ВИГОТОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ
5.1. Схеми землеустрою мають містити наступні текстові і графічні матеріали:
а) завдання на розробку схеми землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) загальні відомості;
г) матеріали погодження і затвердження схеми;
ґ) розрахункові таблиці (додатки у виді окремого тому);
д) графічні матеріали;
е) висновки.
5.2. Пояснювальна записка має тісно узгоджуватись з розрахунковими таблицями.
У вступі вказується підстава розробки схеми землеустрою, склад виконавців, перелік використаних матеріалів і виготовлених документів.
Текстове пояснення рекомендується ілюструвати схемами, діаграмами, картограмами, картодіаграмами, графіками тощо.
5.3. Графічні матеріали включають основні і допоміжні.
5.3.1. Основні графічні матеріали схем землеустрою:
а) схема сучасного використання земель;
б) схема перспективного використання земель;
в) схема організації території району.
5.3.4. Допоміжні графічні матеріали:
а) схема меліорації земель;
б) схема протиерозійних заходів;
в) схема природно-сільськогосподарського районування й агровиробничих груп ґрунтів (на ґрунтовій карті);
г) схема спеціалізації сільськогосподарського виробництва.
Крім того, до допоміжних графічних матеріалів може відноситись: схема землекористування району; ґрунтова карта; схема фізико-географічного, агрокліматичного та інших видів районування; спеціальні схеми проектних пропозицій: розселення, розміщення виробничих комплексів, використання торф’яних родовищ, використання водних ресурсів, розвитку автомобільних доріг і залізниць, рекультивації порушених земель, розміщення міжгосподарських об’єднань; кадастрова схема району, генплани населених пунктів, інша містобудівна документація, інші графічні матеріали, які розроблені в зв’язку зі специфічними умовами об’єкта проектування, складанням декількох варіантів тощо, матеріали додаються в схемі за узгодженням із замовником.
5.4. Основні графічні матеріали схем землеустрою рекомендується складати в масштабах картографічної основи.
5.5. На схемі організації території рекомендується відобразити:
а) всі елементи сучасного використання земель, що зберігаються;
б) проектні межі землекористувань сільськогосподарських підприємств і їхніх підрозділів;
в) існуючі та проектні межі населених пунктів;
г) розміщення землеволодінь і землекористувань;
основні елементи перспективної організації території району (угіддя, земельні масиви, що мають міжгосподарське значення: дороги, лісосмуги, лінії електропередачі, трубопроводи і комунікації).
5.6. На схемах сучасного і перспективного використання земель району, а також на схемі організації території району рекомендується категорії земель показувати кольоровим фоном, а види угідь і їх меліоративний стан — штриховими умовними знаками.
5.7. Матеріали Схем землеустрою вносяться до Державного земельного кадастру та передаються розробником до Державного фонду документації із землеустрою.
6. РОЗГЛЯД, ПОГОДЖЕННЯ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ СХЕМИ ТА ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЯ
6.1. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць після погодження їх у встановленому порядку розглядаються і затверджуються відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
6.2. Схеми землеустрою реалізується поетапно через складання проектів організації території окремих землеволодінь і землекористувань, а також через робочі проекти створення захисних лісонасаджень, рекультивації порушених земель, будівництву протиерозійних гідротехнічних споруд, проекти землеустрою щодо консервації малопродуктивних та деградованих земель та іншу землевпорядну документацію
Директор Департаменту
землеустрою, використання
та охорони земель
О.В. Краснолуцький
Добавить комментарий